Vanity Fair

Ehkki ma eriti ehteid ei kanna (kõlab nagu luuletus, mis?), on mul neid oma harakaloomuse tõttu alati palju olnud. Ning et viimasel ajal on tänu mu ehtehobile (või selle tõttu?) neid eriti palju tennikud, tuleb kuidagi lahendada nende säilitamise küsimus. Eriti tülikad on seejuures kõrvarõngad, sest kui sõrmused-käevõrud saab karpi ja karbist kätte kiiresti ja valutult, siis kõrvarõngastel on rumal komme puntraks muutuda. Sestap harutasin hiljaaegu kõik konksud üksteise küljest lahti ja valmistasin kaks lihtsat alust nende riputamiseks, mis on funktsionaalsed, aga näevad lisaks sellele kenad välja.

10784856_1514805592123420_1256490937_n

Pealegi on see suurepärane moodus tühja tikkimisraami säilitamiseks ja loomulikult ka sahtlisse seismajäänud peenema näputöö eksponeerimiseks – ja nii ongi üks minu raamidest kunagi viltimiskursuse jaoks ostetud tüllitükist, teine aga kunagi mulle kingitud imeilusast linikust.

pits2

Aluse valmistamine on ülimalt lihtne: vaja läheb tikkimisraami, nööpnõelu ja tükki tekstiili – viimase puhul tuleks eelistada tülli või muud hõreda koega kangast, mis lisaks oleks kergelt veniv, sest nii on teda parem raamile pingutada.

Võta raam lahti ja pane kruvita rõngas sellisele alusele, mille sisse saab torgata nööpnõelu (näiteks triikimislauale). Lõika kangast piisavalt suur tükk, et selle servad vabalt üle raami ulatuksid ja tõmba see nööpnõelu kasutades pingule.

n6eltega

Pane kohale kruviga rõngas, pinguta kruvi kinni, võta nõelad ära ja tõmba kangas nii pilgule kui võimalik (NB! tüll kipub küllalt kergesti rebenema!)

n6eladmaas

Voldi kangaservad tagasi, lõika ära üleliigne kangas ja kinnita serv vajaduse paari pistega.

Et voilà.

IMG_0201

***

Even though I do not wear lots of jewellery, I have a magpie-like penchant for shiny things and therefore I own many baubles that have been multiplying uncontrollably since I go to a jewellery course. Therefore, the problem of storage arises. Especially annoying form this point of view are the earrings who have a tedious tendency to tangle. And so I recently spent couple of hours untangling them and about 10 minutes making stands to avoid future re-tangling.

Besides the fact that they look nice, at least according to my opinion, it’s a perfect way to store unused embroidery hoops and why not, to show off a fine doily – as it happens, one of mu frames is made of a scrap piece of netting I bought ages ago for a felting course, the other ome of a lace centrepiece a friend once offered me.

To make a stand is very quick and very easy: you need an embroidery hoop, pins and a piece of fabric – the latter has to be loosely woven so you can stick the hooks into it, and have a very slight stretch so you it will be nice and smooth on the hoop.

Open the frame and put the smaller ring on something you can stick pins into (an ironing board for instance).

Cut a piece of fabric big enough so it covers easily the ring.

Pin it onto the board – take care of tightening evenly!

Put the bigger ring in place, tighten the screw, unpin the fabric and finish tightening (NB! netting tears VERY easily!)

Fold back the fabric, trim the excess and if needed, baste loosely in place the.

Et voilà!

Publicités

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s