Svingikleit (nüüd tuleb ainult tantsima õppida)

Sini-valgel lainel jätkates: Burda Swing dress.

Materjaliks on õhuke teksariie, mis langeb suurepäraselt, aga osutus õmblemise käigus pisut liigagi õhukeseks, nii et kleit sai kappõmblused katteõmblused, mis lisaks vastupidavusele annavad ka rõiva pahemale poolele korrektse välimuse. Vöökoha ja alumise serva viimistlesin kandipaelaga. Kinniseks on peitlukk.

Originaal on voodriga, aga kuna ma tahtsin suvekleiti, viimistlesin käe-ja kaelaaegud samast kangast lõigatud ribadega. Lisaks asendasin seelikuosa krooked vastandvoltidega, mida on esiteks tunduvalt lihtsam ühtlaselt jagada ja teiseks on hõlpsam vältida heinasaoefekti.

Nii et nüüd pole muud kui tantsutundi!

***

Very summer-y garment this time: Burda Swing dress.

I used a light dotted denim – perhaps even too light to be resistant – so it’s worked entirely with flat-felled and Hong-Kong seams which, as an added bonus, make the inside look incredibly neat. Dress has an (almost) invisible zipper with an hook-and-eye, as well as bias-binding waistline and hem.

The original dress had full lining that I omitted as I wanted a light dress, so the armholes and neckline have self facings. Also, instead of a gathered waistline that is truly hard to get look nice (besides making most people look like a haystack), I made box pleats, way easier to make and way more flattering.

Now I just have to learn how to swing – I already have the dress!

Publicités

2 réflexions sur “Svingikleit (nüüd tuleb ainult tantsima õppida)

  1. Väga viis! See täpiline teks on väga eriline, ma pole meie kaubanduses taolist kangast kohanud. Ja punased kingad on kirss tordil :D.

    J'aime

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s