Carme

Mu senised õmblustöö-alased katsetused on kuni viimase ajani olnud pehmelt öeldes tagasihoidlikud: käsitöökottidest kaugemale ma ei jõudnud ja isegi nende juures oli suuri raskusi õmbluste kenasti sirgeks saamisega. Osaliselt oli asi muidugi ka selles, et ma kipun asju, mis kohe täpselt nii välja ei tule nagu ma tahan, üsna kergekäeliselt nurka viskama… Aga selle aasta alguses tekkis mul järsku peaaegu trots, et kas ma siis tõesti õmblemist selgeks ei saagi, ja sestap olen nüüdseks peaaegu pool aastat usinasti masinat vuristanud, lugematuid kordi harutanud, mitu korda oma näppe veristanud (ja kirunud), aga kõige selle juures väga palju õppinud. Nii palju, et otsustasin lõpuks katsetada ka mõne « päris » asjaga ja valik langes pluusile nimega Carme.
Selle raskusastmeks on märgitud 2, st mitte päris algaja õmbleja, aga kuna juhised on äärmiselt selged ja pildirohked, tundus kõik mulle teostatav. Ja eks ta seda oligi, hoolimata asjaolust, et pluusil on terve rida toredaid, aga töömahukaid detaile (volditud passe, kanditud mansetilõhikud, varrukatripid ja püstkrae). Ainus keerukas asi, millega ma ei riskinud seekord katsetada, olid nööpaugud – nende asemele panin kinnisteks trukid.
Muidugi oskasin seejuures oma elu ka kenasti keerukaks teha. Olen kevadest peale õnnelik overlokiomanik ja püüan seega kõik õmmeldava ka seestpoolt kenaks saada. Aga kuna mingil ainult mulle endale teadaoleval põhjusel ei ääristanud ma mitte detaile, vaid juba valmis õmbluste varusid, ei jäänud õnnetus tulemata. Külgede ja varrukatega läks kõik ludinal, aga passe juures hajus mu tähelepanu ainult hetkeks ja tulemus oli selline.
1b9ea-carme236nnetus
Aga pärast esimest ehmatust ja ahastust, sest pluusiriideks oli Abakhanist leitud 1,30 m rest ja sellest jätkus ka üheks pluusiks väga napilt, selgus, et kui triikida katkilõigatud kanga alla kitsas riba liimiriiet, paistab see välja ainult juhul, kui tõesti nina vastu panna. Kuna algusest peale oli selge, et kangast on liiga vähe, siis tegin passe, krae ja kätised kergelt venivast puuvillasegust.
Samas olen ma suisa narrilt rahul pluusi varrukatega, mille õmblused tulid peaaegu täiuslikult sümmeetrilised.
***
My sewing experiences have been pretty limited up to now, meaning I truly had a hard time to sew a straight seam (I only recently discoered there is a special machine foot for this). But one of my this-year’s resolutions was to remedy this so since January, I have been sewing, unpicking, cutting my fingers, (silently) cursing, but slowly learning to sew not only straight but also curved seams and all other sorts of things. Thus, leading me to tackle Carme. It’s not exactly a beginner’s model but nothing hugely complicated either – my main problem was that I only had a 1,30 m piece of fabric from Abakhan AND it had stripes so out of a question to ignore the grainline. But as « The fool who persists in his folly will become wise » and in the end, thanks to the fact that I used another fabric (slightly stretchy cotton) for collar, placket and cuffs, I managed to squeeze all the pieces out.
I also discovered that serging that usually makes your life much easier, can also make it miserable – demonstration above: I lost concentration for a fraction of second and cut into the front. But luckily, a piece of iron-on interfacing can do miracles and the ruined part now looks as if the fabric had some kind a small defect.
Publicités

3 réflexions sur “Carme

  1. Ahh, mulle meeldib see passega (tahaks öelda maniskiga) pluus!
    Iga oskus tuleb elus kasuks ja kui see ka enesele rõõmu ning naudingut pakub, siis on kasu mitmekordne!
    Oled kangesti asjalik naisterahvas ja mida muud kui « edukat tegutsemist » saakski Sulle soovida?!

    J'aime

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s