Capecho – the end of a Saga

Capecho on valmis. Otste peitmisega läks aega nädal aega, siis veel päev nööpide õmblemisega (enamik muidugi sellega, et leida minu kodus olemas oleva 25 nööbi hulgast sobilikud).
Jõgeva « meriino » tegi läbi oma tavalise metamorfoosi ja muutus pisut porikarva mügarlikust nutsakast helevalgeks, pehmeks iluduseks. Ainus asi, mille pärast ma ennast kirun, on see pagana punane akrüül, mida ma silmuste ülesloomiseks kasutasin. No kes käskis mul just EREPUNAST lõnga kasutada, mida ma nüüd näpin sealt seest ilmselt viimsepäeva laupäevani ja veel paar tundi pühapäevast takkajärele? Pean lihtsalt pöialt, et pikapeale saan ma selle sealt seest kätte…Aga minu muudatused on niisiis järgmised: detailide servades lahtised silmad (palmikud näevad palju paremad välja). Krae külge kootud. Allaserva samasugune krae kootud. Servadesse kant lisatud.
Ette lisasin veel ühe viisnurga, kuna mulle ei meeldidud kogu kupatuse lahtised hõlmad. Ja pealekäiva hõlma serva kudusin samasugusest « i-cordist » nööbiaasad. Praegu on ainus probleem nööbid, mis mulle suurt ei meeldi, aga midagi paremat polnud võtta ja nii kangesti tahtsin asja valmis saada… Nööbid muuseas on ostetud kohutava kiiruga Montmartre’ilt, ühe hästi ebameeldiva, aga maailma parima valikuga nööbimüüja käest. Ma tean, astusin poodi veerand tundi enne kinnipanemist, sest kogu aeg oli Marché St-Pierre’is ja Sympa kaltsukuhjades tuhlates ära läinud, aga see ei õgustanud Maadamit, kes puuris mind kogu selle aja jooksul, mis ma poes viibisin, keskaegse turniirioda sarnase pilguga.
Asja ei teinud paremaks ka see, et ma ostsin vist poe ühed odavamad nööbid – tegelikult pole neil häda miskit, nad lihtsalt ei sobi mu meelest eriti hästi selle kampsuniga, aga ma saan nööbipoodi alles homme (kui saan) ja ma tahtsin nii kangesti asja ära lõpetada.
Fotod on nagu on, sest tool pole suurem asi modell, aga ma püüan panna üles midagi paremat niipea, kui available fotograafi leian.

Ja ehk on kellelgi kasu & selle asemel, et kirjutada vastus kommentaaridesse…
Lapikudumise põhimõtet (mitte « päris » lapikudumist) kasutasin ma krae ja allserva külgekudumiseks – kuna mulle ei meeldi eriti kudumite suuri õmblusi teha, siis kudusin 90 kraadi nurga all lahtiseks jäetud servasilmustega kokku uue detaili. Ravelrys ja foorumis mainisid paljud seda, et kui teha nii, nagu õpetuses kirjas, s.t. kududa ühe servasilmuse kohta 1 rida kraed, on tulemuseks lopsakas sallkrae. Seega kudusin mina 1 rea kokku 2 servasilmusega (edasireal seega 3 kokku, tagasireal tõstsin kokkukootud silmused kudumata paremale vardale). Jäi väga kena, vähemalt mu enese arvates – liitekohas jookseb ühtlane, veidi heegelketile sarnanev silmuste-augukeste rida, krae aga hoiab väga ilusti ümber kaela.
Teine asi, mis mulle ei meeldinud, olid need otsekui viimistlemata servad. Oma laiskuses ei otsinud ma väga täpset infot selle kohta, mida üks või teine asja suhtes ette võttis, ning kasutasin sama tehnikat, millega Norah kraeserva äärmiselt kenasti on lahendanud: edasireal x servasilmust kudumata paremale vardale, 1 silmus servasilmusega parempidi kokku, tagasireal kõik kududa (originaalis muidugi ei kootud midagi kokku, seal moodustus detailile lihtsalt väga kena « kantserv »). Krae külgmistes servades kasutasin sama skeemi nagu selle ülaääres (3 kandiks+1 kootud), viisnurkade äärtes aga tegin kitsama ääre (2 kandiks+1 kootud).
Praegusel hetkel olen peaaegu lõpusirgel (peaaegu sellepärast, et ma pole veel kindel, kas ma jätan asja booleoks või teen kampsuniks, s.t. lisan allserva veel ühe rea viisnurki) ehk siis koon sama entrelac-põhimõtte järgi Sinu pealt, Ingrid, maha viksitud allserva.
Proovisin eile lähivõtteid teha, aga kuna lõng on pesemata (otse vabrikust ja õline), oli tulemus üpris masendav.

***

Capecho is ready. Finally. And I am probably one of those 3 persons who did not have sizing issues, perhaps because I used 2,5 needles for aran weight yarn. But it does not mean I did not do modifications to it.
My alterations were as follows: as I did not like the way the pentagons and their junctions turned out, I used a provisional cast-on for the whole garment because in this way, cables « run » smoothly from one detail to another. Once the necessary number of pentagons was ready, I collected the stitches for the collar and, using « entrelac » principle and provisional cast on once more, knit it directly to the body. I knitted together the last stitch of the collar and 2 stitches of the body on RS rows and slipped it then without kitting on WS rows, meaning that for one stitch of the body, there is 1 row of the collar.
Once the collar was ready, I continued on the side of the collar, knitting an I-cord directly « on » it and therefore resolving the problem of the unfinished-looking edges. I continued until the bottom and the knit another « collar » there (following Ingrid’s solution), avoiding therefore the floppiness and empty holes under the arms. The « 2 stitches for 1 » did not work there but it was easy to adjust it so it sat there just perfectly.
 
The main thing I did was with the front panel: I added one pentagon so it became more « cardigan-like » and knitted hoops buttons buttons (directly attached to the I-cord edging).

Vademecum
Yarn: Aade Lõng (Raasiku) white « merino » (4-ply weight), 100% wool
Needles: 2,5
Size of pattern used: M
Publicités

6 réflexions sur “Capecho – the end of a Saga

  1. That’s quite a nice solution. I’m still looking forward to making a capecho myself. I just bought the magazine a couple of months ago. I think I’ll start this fall (I want to get some knitting experience before that). And it’s great to read about experiences other knitters have had with this pattern.

    J'aime

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s